[II Liga Śląska] Przegrana z Jedynką Jaworzno

Utworzono: 13.05.2019

Juniorzy Aluron Virtu Warta Zawiercie w niedzielę 12 maja rozegrali swoje ostatnie spotkanie drugiego etapu II Ligi Śląskiej. Podopieczni trenera Arkadiusza Pompki ulegli zwycięzcom rozgrywek – drużynie UKS Jedynka Jaworzno – 3:1 (25:20, 25:19, 26:28, 25:20).

Niestety do meczu przystąpiliśmy w mocno osłabionym składzie, przez co niektórzy z nas nie grali na swoich nominalnych pozycjach. Było przez to widać, że nasza gra nie układała się od samego początku i nie mogliśmy znaleźć właściwego rytmu gry. – powiedział Klaudiusz Głowacki, przyjmujący Aluron Virtu – Dobre przyjęcie i gra w obronie nie przekładały się na skuteczność w ataku, nie zdobywaliśmy punktów z własnych akcji. Zbyt duża ilość naszych własnych błędów w ataku i zagrywce sprawiła że nie potrafiliśmy stworzyć sobie bezpiecznej przewagi i w końcówkach setów to rywale zwyciężali. Jedynie w trzecim secie udało nam się zachować chłodne głowy do końca, pewniej punktowaliśmy i to wtedy udało nam się wygrać. Niestety w następnym secie nie potrafiliśmy tego powtórzyć, a to rywale stworzyli sobie przewagę której nie potrafiliśmy odrobić – podsumował to spotkanie młody siatkarz Aluron Virtu.

Juniorzy zakończyli swój udział w rozgrywkach II Ligi Śląskiej na szóstym miejscu, poprawiając tym samym wynik z zeszłego roku, gdzie nie udało im się awansować do drugiej, finałowej fazy rozgrywek. Teraz młodzi siatkarze rozpoczną treningi na piasku i będą przygotowywać się do turniejów siatkówki plażowej.