[II Liga Śląska]Juniorzy dalej bez zwycięstwa

Utworzono: 29.04.2019

Juniorzy Aluron Virtu Warta Zawiercie w sobotę 27 kwietnia ponieśli porażkę w meczu wyjazdowym z drużyną SMUKS Orzesze. Młodzi siatkarze ulegli gospodarzom 3:2 (25:23, 22:25, 25:19, 19:25, 15:12).

Pierwszego seta rozpoczęliśmy nie najlepiej, przeciwnicy do połowy seta trzymali sporą przewagę punktową. Od tego momentu nasza gra zaczęła lepiej wyglądać, udało nam się wygrać drugiego i czwartego seta, w tie-breaku niestety zabrakło szczęścia – powiedział po meczu Hubert Zaczkowski, przyjmujący Aluron Virtu  – Wiemy, że nasze szanse na awans do I Ligi Śląskiej są w tej chwili bardzo małe, ale będziemy walczyć dalej żeby zająć jak najwyższą pozycję na koniec, a do następnego meczu podchodzimy licząc, że w końcu uda nam się przełamać i odnieść zwycięstwo.

W ramach drugiego etapu rozgrywek II Ligi Śląskiej podopieczni trenerów Arkadiusza Pompki i Tomasza Jurczyka rozegrali dotychczas cztery spotkania. Nie zdołali wygrać żadnego z nich. Obecnie siatkarze Aluron Virtu Warty Zawiercie zajmują piątą, przedostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów. Juniorów czekają jeszcze dwa spotkania – w piątek 10 maja na własnej hali z drużyną GLKS Wilkowice oraz wyjazd w niedzielę 12 maja na mecz z drużyną UKS Jedynka Jaworzno.