Młodzicy wygrywają bez straty seta

Utworzono: 29.10.2019

W sobotę 26 października w Częstochowie młodzi siatkarze Aluron Virtu CMC Zawiercie rozegrali już trzeci, przedostatni turniej w ramach drugiego etapu mistrzostw Śląska młodzików. Podopieczni trenerów Jacka Sitarka i Macieja Borzęckiego odnieśli zwycięstwa 2:0 z drużynami Hemarpol Norwid Częstochowa I (25:19, 25:22) oraz Hemarpol Norwid Częstochowa II (25:9, 25:15).

Młodzi Jurajscy Rycerze na start turnieju spotkali się z drugą drużyną Hemarpol Norwid Częstochowa. Do meczu podeszli skoncentrowani i pewni siebie. Dobrze spisywali się w każdym siatkarskim elemencie, szczególnie w zagrywce, co pozwoliło na wysokie zwycięstwa w obydwu setach.

Drugi przeciwnik, Hemarpol Norwid Częstochowa I, był zdecydowanie bardziej wymagający. Zdobywanie punktów nie przychodziło już tak łatwo, gra naszej drużyny falowała, widoczne było rozluźnienie po pierwszym, bardzo pewnym zwycięstwie, jednak w kluczowych momentach obu partii to młodzi Jurajscy Rycerze prezentowali się lepiej i ostatecznie wygrali bez straty seta.

Drużyna Aluron Virtu CMC Zawiercie plasuje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli swojej grupy. Po sześciu rozegranych meczach ma na swoim koncie cztery zwycięstwa i dwie porażki. Teraz młodych siatkarzy czeka chwila przerwy, do gry powrócą 16 listopada i rozegrają ostatni, tym razem domowy turniej drugiego etapu mistrzostw Śląska, podczas którego zmierzą się z MOSM Tychy (czwarte miejsce w tabeli ze stratą seta do naszej drużyny) oraz Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel (obecny lider tabeli). Miejsce oraz godzina rozgrywek będą znane już wkrótce.