Racibórz za mocny dla juniorów

Utworzono: 12.01.2019

Juniorzy Aluron Virtu Warta Zawiercie ponieśli drugą porażkę w turnieju ćwierćfinałowym. Młodzi siatkarze ulegli drużynie KS AZS Rafako Racibórz 3:0 (25:16, 25:16, 25:18).

Podopieczni trenera Arkadiusza Pompki okazali się być bez szans w starciu z drużyną z Raciborza. Juniorzy źle rozpoczęli już pierwszego seta. Popełniali błędy w przyjęciu oraz nie kończyli własnego ataku, co doprowadziło do wysokiej porażki w tym secie. Kolejne dwie partie do złudzenia przypomniały pierwszą. W grze drużyny cały czas występowały te same problemy, nie funkcjonował blok.

Siatkarze Aluron Virtu już na pewno nie awansują do fazy półfinałowej Mistrzostw Śląska Juniorów. Warto jednak przypomnieć, że celem minimum na ten sezon był awans do ćwierćfinałów, czyli o krok wyżej niż w poprzednich rozgrywkach i to udało się zrealizować.

Juniorzy mają przed sobą jeszcze jeden, ostatni mecz tego turnieju. W niedzielę 13 stycznia o 10:00 zmierzą się z GKS GieKSą Katowice. Mecz ten zadecyduje o tym, która z tych dwóch drużyn uplasuje się na trzecim miejscu w tabeli.