Ustrzeleni w Bydgoszczy…

Utworzono: 12.11.2017

Walka na całego toczyła się w pierwszym secie (23:25), który ustawił spotkanie… Po przegranej otwierającej partii w Bydgoszczy z Łuczniczką, siatkarze Aluronu Virtu Warty nie zdołali się już pozbierać i musieli przełknąć pierwszą w tym sezonie wyraźną porażkę 0:3.

W pierwszym secie beniaminek długo wygrywał. Po obiciu bloku przez Grzegorza Boćka już nawet 4 punktami (9:5, 10:6). Miejscowi jednak wyrównali (15:15), a następnie wyszli na prowadzenie (15:17), głównie za sprawą niezawodnego w tym dniu Bartosza Filipiaka. Chwilę później z kolei to przyjezdni doprowadzili do remisu po bloku Kamila Długosza (17:17). Po asie serwisowym Davida Smitha było 19:17, a po ataku Grzegorza Boćka 20:18 dla Żółto-Zielonych i wydawało się, że wygrana partia jest w zasięgu Jurajskich Rycerzy. W walce punkt za punkt zadecydowały jednak kolejne indywidualne wyczyny Filipiaka (23:25 i 0:1).

Druga część gry to ponownie wyrównany start. Punktowali m.in. Matej Patak i David Smith. Wtedy jednak zaczęli odjeżdżać Chemicy. Gdy Szalacha popisał się blokiem na środku, zrobiło się 10:13. Przerwa na żądanie trenera Zaniniego nie pomogła. Punkty przede wszystkim Smitha, Żuka i Boćka nie wystarczyły. Bardziej doświadczona ekipa z Bydgoszczy nie pozwoliła sobie odebrać tego seta (19:25 i 0:2).

Przerwa nie pomogła

Po przerwie bardzo aktywny był Łukasz Kaczorowski. Blokował Zajder, punktował Żuk, a goście cały czas byli na minimalnym prowadzeniu. Gdy “Kaczor” obił blok, było już 10:8 dla Żółto-Zielonych. Niestety wówczas 5-punktową serię zanotowała Łuczniczka. Brylował szczególnie Jakub Rohnka. Mimo prób, zwłaszcza starającego się poderwać zespół Davida Smitha (14:17 i 15:18), bydgoszczanie poszli za ciosem i dokończyli dzieła (18:25 i 0:3).

Beniaminek dostał srogą lekcję. Trzeba szybko wyciągnąć wnioski i w środę w Bełchatowie, a następnie w sobotę przy Blanowskiej (17.00) przeciwko ONICO Warszawa zagrać tak, by kibice znowu z dumą mogli nazwać zawiercian walecznymi Jurajskimi Rycerzami.