Wygrana na zakończenie turnieju

Utworzono: 13.01.2019

Juniorska drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie w swoim ostatnim meczu ćwierćfinałowym pokonała GKS GieKSę Katowice 3:2 (25:22, 23:25, 25:21, 19:25, 15:13). Wygrana ta dała zawiercianom trzecie miejsce w grupie.

Po dwóch porażkach, które odebrały juniorom szanse na awans do półfinałów, podopieczni trenera Arkadiusza Pompki odnieśli upragnione zwycięstwo. Do ostatniego meczu podeszliśmy z większym luzem niż do spotkań z Radlinem i Raciborzem lecz i tak byliśmy strasznie zdeterminowani ponieważ oba mecze z Katowicami w fazie zasadniczej rozgrywek przegraliśmy. – powiedział po meczu Bartosz Głąbek, atakujący Aluron Virtu, który w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa naszych juniorów – W tym meczu bardzo dobrze funkcjonował nasz blok, którym zdobyliśmy sporo punktów. W porównaniu z poprzednimi dniami zagrywka była troszkę słabsza, chociaż i tak sprawiała przeciwnikom kłopot. – dodał – Mieliśmy mały problem z atakami z lewego skrzydła, popełniliśmy trochę głupich błędów, lecz w najważniejszych momentach ta lewa strona działała jak powinna.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Do połowy seta gra toczyła się punkt za punkt jednak młodym siatkarzom Jurajskich Rycerzy udało się wypracować kilka oczek przewagi i wygrać pierwszego seta. W drugim secie to siatkarze Aluron Virtu musieli gonić przeciwnika i ostatecznie ulegli katowiczanom. W secie trzecim i czwartym sytuacja była analogiczna do dwóch pierwszych – trzeciego dość pewnie wygrali podopieczni trenera Pompki, czwartego siatkarze „Gieksy”.

Tie-break świetnie rozpoczęła drużyna GKSu. Prowadzili już 7:0, jednak kilka dobrych akcji i seria skutecznych zagrywek ze strony zawiercian doprowadziło do stanu 8:5 przy zmianie stron a następnie do stanu 9:8. Siatkarze Aluron Virtu mogli odetchnąć i złapali własny rytm gry. Ostatecznie udało im się odnieść zwycięstwo w tie-braku 15:13.

Juniorzy w tym sezonie rozegrają jeszcze mecze o pozycje 9-12 w rankingu ogólnym Mistrzostw Śląska Juniorów oraz wystartują w II Lidze Śląskiej. Więcej informacji już wkrótce.