Zwycięstwo w pierwszym sparingu!

Utworzono: 14.09.2019

Jurajscy Rycerze pokonali GKS Katowice 3:1 w pierwszym meczu kontrolnym przed sezonem 2019/2020.

Spotkanie zostało rozegrane w Krzeszowicach, ale na trybunach nie mogło zabraknąć kibiców z Jurajskiej Armii. Przy ich dopingu siatkarze Aluron Virtu CMC dobrze weszli w mecz i od początku kontrolowali przebieg pierwszej partii. W jej końcówce powiększyli jeszcze przewagę i wygrali do 19.

Od drugiego seta zawodnicy GKS-u znaleźli swój rytm i zaczęli stawiać większy opór. Po równej grze okazali się lepsi w końcówce, a w kolejnej partii objęli nawet pięciopunktową przewagę. Bardzo skuteczne zagrywki Łukasza Swodczyka i Mateusza Malinowskiego pozwoliły jednak Jurajskim Rycerzom odwrócić losy seta i wygrać go do 22.

Przed czwartą partią było jasne, że będzie ona ostatnią niezależnie od wyniku, bo tak umówili się trenerzy. Po stronie Aluron Virtu CMC Zawiercie na boisku pojawił się debiutujący w pierwszej drużynie junior Klaudiusz Głowacki. Po wyrównanej walce tym razem emocjonująca końcówka na przewagi padła łupem naszego zespołu, który tym samym wygrał pierwszy przedsezonowy mecz kontrolny 3:1.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – GKS Katowice 3:1 (25:19, 24:26, 25:22, 29:27)

Skład: Masny, Waliński (16), Gawryszewski (2), Bociek (8), Ferens (9), Swodczyk (9), Andrzejewski (L) oraz Kania (8), Malinowski (11), Głowacki (3)