Komplet zwycięstw Jurajskich Rycerzy w pierwszej rundzie mistrzostw Azji

Utworzono: 16.09.2019

Znakomicie poradzili sobie siatkarze Aluron Virtu CMC Zawiercie w pierwszej rundzie mistrzostw Azji. Reprezentacje Japonii i Australii odniosły komplet zwycięstw.

Japończycy z Taichiro Kogą w składzie w trzech meczach stracili tylko seta. Libero Aluron Virtu CMC zagrał tylko w wygranym 3:0 pierwszym spotkaniu z Hong Kongiem, a zwycięstwa 3:0 nad Tajlandią i 3:1 nad Chińskim Tajpej obserwował z kwadratu.

Prowadzona przez trenera Jurajskich Rycerzy Marka Lebedewa reprezentacja Australii rywalizowała w znacznie bardziej wymagającej grupie A. Już starcie z Katarem przyniosło mnóstwo emocji, bo choć Volleyroos prowadzili już 2:0, to rywale doprowadzili do tie-breaka, w którym lepsi okazali się jednak Australijczycy. Kolejnego dnia pokonali oni Sri Lankę w trzech setach,  a na zakończenie zmagań grupowych niespodziewanie ograli 3:1 gospodarzy i faworytów turnieju, Irańczyków. We wszystkich trzech meczach w szóstce wyszedł Arash Dosanjh.

Obie reprezentacje zakwalifikowały się do drugiej rundy, w której Japonia zmierzy się z Koreą Południową i Pakistanem, a Australia z Chinami i Indiami. Mecze zostaną rozegrane 17 i 18 września. Oprócz tego do tabeli wliczać się też będą wyniki odpowiednio z Chińskim Tajpej i Iranem. W ćwierćfinałach zagrają wszystkie zespoły, ale kolejność w grupach zadecyduje o rozstawieniu.